تبلیغات
علم ۳۰۰۰ - چگونه سایت خود را به موتور جستجوگر تبدیل کنیم ؟

 لینكدونی ..

جهان ریاضی{شهریور۸۷}...-
یه سایت انگلیسی که مطالب زیادی درباره ریاضیات مثل توپولوژی جبر و... داره .

چت راحت {مرداد۸۶}...-
یه سایت که به راحتی و بدون نیاز به مسنجر می تونین توی اون چت کنین .

آموزش انگلیسی...-
این سایت تمام اصطلاحات موجود در تعدادی فیلم معروف را درآورده است .

لینک ریاضیات...-
یه سایت عالی امریکایی در تمام زمینه های ریاضی

sciencedirect...-
یه سایت علمی که می تونید مقاله های زیاد علمی مورد نظرتون رو توی اون بیابید .

لیگ نجومی...-
یه سایت خوب درباره نجوم

اطلاعات علمی و فنی...-
سایتی جالب و امریکایی .

انجمن ریاضی ایران...-

ناسا...-
سازمان فضانوردی آمریکا

ARCHIVE
 

 

 جستجو در بلاگ..

 

 عضویت در خبرنامه وبلاگ ..

 

Free counter and web stats

 آمار وبلاگ..

امروز .... 

دیروز ....

در كل ...یکشنبه 30 بهمن 1384:چگونه سایت خود را به موتور جستجوگر تبدیل کنیم ؟

 

مدیران سایت‌ها برای اضافه کردن سایت خود به موتورهای جستجو، باید نكاتی را در نظر داشته باشند. این نوشتار به بیان این نكات پرداخته است:

1- همیشه قبل از ارسال آدرس صفحات مطمئن شوید که صفحه‌ی شما در آن موتور جستجو وجود نداشته باشد. در صفحات شما نباید اتصالات شکسته وجود داشته باشد. صفحاتی که اتصالات شکسته دارند، به خوبی در موتورهای جستجو ثبت نمی‌شوند.


2- اگر در سایتتان از فریم (Frame) استفاده می کنید، ثبت سایت شما در موتورهای جستجو می تواند با مشکل مواجه شود. بهترین کار این است که یک نسخه بدون فریم از سایت خود تهیه کنید و این نسخه را به موتور جستجو معرفی کنید. البته شما می‌توانید صفحه داخلی فریم را به صورت مستقل به موتور جستجو معرفی کنید.


3- روباتهای موتور جستجو نمی توانند سایتهایی که برای ورود نیاز به شناسه‌ی کاربر و کلمه عبور دارند را، ثبت کنند. این روبات‌ها هیچ یک از صفحاتی که نیاز به پر کردن فرم داشته باشند را نمی توانند ثبت کنند. علاوه بر این، سایت‌هایی که داراری فرم‌های جستجو هستند را هم به خوبی ثبت نمی‌کنند، چرا كه برای دست یابی به اطلاعات، نیاز به پر کردن فرم‌های جستجو است. یک راه حل، ارایه‌ی صفحات ثابت برای این اطلاعات است. به عنوان مثال، فروم‌ها (Forum) می‌توانند با ارایه‌ی مطالب فروم در صفحات ثابت، آن را به موتورهای جستجو معرفی کنند.


4- صفحات پویا روبات‌های موتور جستجو را بلوکه می کنند. هر آدرسی که به همراه علامت سوال (؟) یا علامت & باشند، توسط این روبات‌ها در نظر گرفته نمی‌شوند.


5- بیشتر موتورهای جستجو نمی‌توانند متون موجود در تصاویر را در ثبت خود در نظر بگیرند. این اطلاعات باید به صورت دیگری در سایت ارایه شوند تا توسط موتورهای جستجو ثبت گردند.


6- اگر سایت شما سرعت پایینی دارد یا این که حجم صفحه‌ی سایت شما زیاد است، موتورهای جستجو در ثبت کردن سایت شما شکل دارند. سعی کنید اندازه صفحات سایت خود را طوری کوچک (از نظر حجم) طراحی کنید که با سرعت مناسبی دیده شود. این نکته هم می‌تواند در رضایت بازدیدکنندگان سایت شما موثر باشد و هم در ضریب اطمینان از ثبت شدن توسط موتورهای جستجو.

بهترین اندازه برای هر صفحه با تمام تصاویر و اشیای موجود در آن بین 50 تا 70 کیلو بایت است.


7- اگر فقط صفحه‌ی اول سایت خود را به موتور جستجو معرفی کنید، انتظار نداشته باشید که همه‌ی اتصالات موجود در سایت شما در موتور جستجو ثبت شود. هرچند بعضی از موتورهای جستجو تمام اتصالات را ثبت می‌کنند، اما شما به این مسئله اطمینان نداشته باشید و تک تک صفحات خود را در موتورهای جستجو معرفی کنید.


8- اگر زمانی که روبات موتور جستجو به سایت شما مراجعه می‌کند، سایت شما در دسترس نباشد، سایت شما ثبت نخواهد شد. حتی بدتر از این، در شرایطی خاص سایت شما که قبلا" در موتور جستجو ثبت شده بوده است، در این حالت از لیست حذف خواهد شد. سعی کنید هاستینگ سایت خود را از شرکتهایی تهیه کنید که در 99.5 درصد موارد سایت شما در دسترس باشد.


9- اگر زمانی که روبات موتور جستجو به سراغ سایت شما می آید، سایت شما در دسترس نباشد، نمی تواند آنرا ثبت کند. حتی بدتر از این، اگر قبلا" سایت شما ثبت شده باشد، در این حالت سایت شما از لیست خارج خواهد شد. بنابراین تلاش کنید که سایت شما همیشه در دسترس باشد. همیشه وضعیت سایت خود را در موتور جستجو بررسی کنید . اگر این اتفاق برای سایت شما رخ داد، سعی کنید دوباره سایت خود را در آن موتور جستجو ثبت کنید.


10- موتورهای جستجو به سایت‌هایی که در آنها کلمات کلیدی زیاد تکرار شده اند (مانند سایتهایی که به صورت سوال و جوابی هستند) حساس هستند و آنها را ثبت نمی کنند. سعی کنید هر صفحه سایت شما به گونه ای باشد که تعداد تکرار کلمات کلیدی در آن‌ها از یک حد معین بیشتر نباشد. برای ارزیابی سایت خود می‌توانید از ابزارهای رایگان موجود در اینترنت استفاده کنید و نرخ تکرار کلمات کلیدی را مشخص کنید.


11- اگر سایت شما به گونه ای است که وقتی کاربر وارد آن می شود ، او را به یک آدرس دیگر ارجاع می دهید یا این که از تگ‌های مربوط به به روزرسانی خودکار صفحه استفاده می کنید، موتورهای جستجو با ثبت آن مشکل دارند. در این حالت‌ها یک روبات موتور جستجو تصور می‌کند که شما می‌خواهید آی پی سایت خود را پنهان کنید یا این که با این کار قصد افزایش رتبه‌ی سایت خود را دارید.


12- اگر سایت خود را می‌خواهید در یک دایرکتوری ثبت کنید، این احتمال وجود دارد که سایت شما توسط یک شخص بررسی شود . سایت شما در صورتی ثبت خواهد شد که شرایط لازم را داشته باشد. برای اطمینان از ثبت سایت شما در یک دایرکتوری، می‌باید راهنمای ثبت سایت را حتما" مطالعه کنید و از شرایط آن مطلع شوید.


13- تعدادی از موتورهای جستجو، سایت‌های رایگان را ثبت نمی کنند. استدلال آنها این است که در بیشتر موارد چنین سایتهایی مطالب ارزشمندی ندارند. اگر می خواهید سایت شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، سعی کنید که سایت خودتان را خریداری کنید . البته در این مورد استثنائی هم وجود دارد. وبلاگها نمونه‌ای از سایتهای رایگان هستند که در موتورهای جستجو به خوبی ثبت شده و رتبه مناسبی نیز دارد.


14- بعضی از موتورهای جستجو صفحاتی را که از طریق صفحه خانگی سایت قابل دسترسی نیستند، در ثبت سایت در نظر نمی گیرند. مثلا HotBot این گونه عمل می کند. اگر شما صفحاتی دارید که نقش ورودی کاربران به سایت شما را دارد، باید این نکته را درنظر بگیرید.


15- اطمینان حاصل کنید موتور جستجویی که روی آن کار می‌کنید، محدودیتی برای تعداد لینک‌های ثبت شده ( متعلق به یک سایت ) ندارد. تعدادی از موتورهای جستجو برای ثبت لینک‌های یک سایت در هر روز محدودیت قایل می شوند. سعی کنید قبل از شروع به ثبت لینک‌های سایت، از این محدودیت‌ها مطلع شوید.

 

مصطفی م +کامپیوتر , +

ویرایش در [-] || [-]

[02:02 ق.ظ] || [+]

پیغام ها

 

 

 


 مباحث ..

عمومی...5

زیست شناسی...1

ریاضی...6

فیزیک...15

کامپیوتر...5

عکس...8

نجوم...10

نانوتکنولوژی...3


 

 نویسندگان..

مصطفی م...53


 

 آرشیو ..

مرداد 1388...1

بهمن 1387...1

آبان 1387...1

مهر 1387...2

شهریور 1387...5

مرداد 1387...4

تیر 1387...4

آذر 1386...1

شهریور 1386...1

مرداد 1386...1

تیر 1386...3

خرداد 1386...1

آذر 1385...2

آبان 1385...1

بهمن 1384...4

آبان 1384...1

شهریور 1384...3

مرداد 1384...7

تیر 1384...6

فروردین 1384...5


 

 صفحات ..

 

 نوشته های پیشین..

مدیریت ساخت..-
استاتیک..-
داستان اعداد و تاریخچه شان..-
تابش الکترومغناطیس و جسم سیاه ..-
ستارگان-از تولد تا مرگ (کوتوله ها و غول هاو ...)..-
جک هیدرولیک-توضیحات وفرمولها..-
نظریه ماشینها..-
علم ۳۰۰۰..-
نظریه فازی انقلابی در علم و صنعت ـ توسط دکتر زاده..-
بیگ بنگ - انفجار بزرگ..-
حدس گلدباخ..-
نخستین ستارگان جهان..-
تعریف خلاقیت!..-
قضیه فرما..-
نستالژی!..-

Email
[yahoo]

.(C) Copyright

All Right Reserved

Alireza Asgari !!